Acum este Joi Mar 28, 2024 9:20 pm



Răspunde la subiect  [ 11 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
 CUPA "LAUDA" ED. VI 7-9 IULIE 2017 @ MAGURA 9 
Autor Mesaj

Membru din: Lun Aug 03, 2015 8:25 am
Mesaje: 71
Răspuns cu citat
Mesaj CUPA "LAUDA" ED. VI 7-9 IULIE 2017 @ MAGURA 9
Concurs pescuit
Cupa "LAUDA" editia a VI-a
07–09 Iulie 2017 ( Vineri -Duminica 48h)
Balta Magura Noua
30 locuri/ 3 Sectoare/ 3 pescari/echipa
CALITATE – BEST 6
Taxa inscriere - 750 lei

Sponsori:
Lauda by M
C&V Fashion
Neumarkt Romania
Zarea Romania
Magazinul Prinde
http://www.AIAC.ro
MG Special Carp
Clubul Carp Zone
Star Fish Black Mix

SECTOR A: P1- P10
SECTOR B: P14 – P24
SECTOR C: P28 – P36
Intre fiecare sector vor fi 3 pontoane libere !

PREMII GENERAL:
LOCUL 1 – 4000 LEI + 3 CUPE+PREMII SPONSORI
LOCUL 2 – 3000 LEI + 3 CUPE+PREMII SPONSORI
LOCUL 3 – 2000 LEI + 3 CUPE+PREMII SPONSORI
CMMC – voucher 750 lei Magazinul Prinde+ 3 CUPE + PREMII SPONSORI

Vor fi premii speciale pentru: PRIMUL PESTE si CAPTURA ZILEI – CUPE + premii sponsori

Regulament concurs:
Concurs bazat pe CALITATE – BEST 6 ( media celor mai mari 6 pesti). Echipa cu media cea mai buna de pe fiecare sector, intra pe podium in clasamentul general. In cazul in care niciuna dintre echipe nu prinde 6 pesti, media va fi facuta din 5 pesti, etc. In caz de egalitate, departajarea se va face in functie de cel mai mare peste prins.
Ora 15:00 adunarea pe balta
Ora 15:30 tragerea la sorti ( in cazul in care o echipa intarzie, unul dintre arbitri va trage in locul lor). Vor fi doua extrageri ( ordine si stand). Pentru "ordine" se va trage in functie de plata avansului/taxei.
Ora 16:00 ocuparea standurilor ( daca vreun stand este ocupat se vor descarca bagajele in liniste langa acesta si se va astepta eliberearea pontonului.
Vineri ora 18:00 - START CONCURS
Duminica ora 18:00 FINAL CONCURS
1.Se pescuieste individual sau in echipa de maxim 3 pescari cu drepturi depline.
2. Puncteaza crapul comun, salonta si cteno de la 1kg ( orice alta specie capturata accidental se va elibera imediat fara ca aceasta sa fie vatamata)
3. Fiecare echipa poate pescui cu 4 lansete ( nu feeder, match sau alte tipuri) dotate obligatoriu cu un singur carlig si plumb sau naditor pierdut (oferind posibilitatea eliberarii plumbului sau naditorului, in cazul ruperii firului principal) – ELIMINARE
4. Se poate pescui cu orice tip de nada si in orice cantitate
5. Nada vie este stric interzisa ! ELIMINARE
6. Nadirea grea ( spomb, catapulta sau racheta) este permisa doar in timpul zilei ! noaptea se va folosi doar "cobra" sau prastia. ( vineri 18-19) - (sambata dimineata 08-09)- sambata pranz ( 14-15) (sambata seara 18-19) ( Duminica 08-09) - AVERTISMENT
6.1. Este interzisa folosirea oricarui tip de de sonar sau barca de nadit (ELIMINARE)
7. Fiecare echipa va lansa OBLIGATORIU inainte fata de standul ce il ocupa,fara a depasii limitele standului. Standurile vor fi marcate si numerotate ,inclusiv pe malul opus . “Placuta” de pe malul de vis-à-vis indica mijlocul standului in care va aflati.
8. Fiecare echipa trebuie sa detina saltea de primire, spray antiseptic si minim 10 saci de pastrare; Cine nu are saltea sau spay, poate inchiria de la administratia balti. In cazul in care vreo echipa utilizeaza toti sacii din dotare, are obligatia de a solicita cantar suplimentar. Orice captura de peste 10kg va fi anuntata telefonic pentru a fi cantarita si eliberata in cel mai scurt timp posibil.
9. Pestii prezentati la cantar raniti sau morti, nu se iau in considerare in plus acestia vor fi achitati conform regulamentului intern al balti.
10. Este strict INTERZIS cedarea pestilor prinsi de catre un pescar catre alti pescari - ELIMINARE
11. Pescarul se va deplasa la locul de pescuit cu masina personala, va descarca bagajul, dupa care masina va fi adusa in parcare la sediul administrativ pana la finalul concursului; LA PLECARE PESCARUL ESTE RUGAT SA NU INCARCE BAGAJELE IN MASINA PANA CE UNUL DINTRE PAZNICI NU ESTE DE FATA. Pe acest bazin sunt interzise manelele, injuriile, chefurile si oricare alte activitati care pot deranja ceilalti pescari aflati pe balta ! Sunt interzise scaldatul, ruperea salciilor de pe mal, intrarea in culturile agricole din apropiere; AVERTISMENT.
Daca o echipa primeste doua avertismente, este eliminata din concurs si automat toate rezultatele de pana atunci vor fi sterse. Orice contestatie poate fi adusa la cunostinta arbitrului principal in cel mult o ora de la consumarea faptei cu probele aferente ( foto/video/martor), asta in cazul in care arbitrul nu se autosesizeaza. Orice contestatie ulterioara nu va fi luata in considerare. Pentru orice contestatie se va plati o taxa de 200 lei. In cazul in care contestatia nu va fi justificata, suma se va pierde si va intra in grila de premiere.
12. Se vor face doua cantariri/zi, una cu incepere de la ora 08 dimineata iar cea de a doua cu incepere de la ora 16:00; in cazul in care vor mai fi pesti capturati dupa ultimul cantar, se va face cantarire suplimentara. la fiecare cantarire, cancurentul din stanga/dreapta standului, are obligatia de a participa ca si martor. In timpul cantaririlor, eventualele activitati de pescuit ( drill sau ajutor la minciog) primeaza.
13. In situatia in care cineva se afla in dril la ora 18:00, va avea 15 minute la dispozitie sa scoata pestele. In astfel de situatie este necesara prezenta unui martor, altfel pestele prins nu va fi luat in considerare.
14. Pescarii au obligatia ca dupa incheierea partidei de pescuit sa lase locul curat (fara chistoace de tigari, coji de seminte, sticle goale, cutii metalice de orice tip, etc) prin colectarea tuturor deseurilor si resturilor menajere in saci sau pungi care se ridica de catre pescar la terminarea partidei de pescuit si vor fi depozitate in locul special amenajat la sediul administrativ;
15. Organizatorii concursului sunt exonerati de orice raspudere civila, administrativa si materiala pentru orice forma de accidente, incidente si urmari generate de consumul de alcool sau neatentie a pescarului si insotitorilor acestora; Acceptarea prezentului regulament constituie luarea la cunostiinta, insusirea si asumarea normelor de protectia muncii prevazute in legislatia speciala. Pentru orice nelamuriri si/sau informatii, pe toata durata concursului va rugam sa apelati echipa de arbitrii la urmatoarele numere de telefon:
Laurentiu Ion: 0723.025.021
Ioan Stanita: 0742.120.740
17. Se considera inscrisi doar cei care achita avansul de 450 lei sau taxa integral la: Laurentiu Ion ( Mongolu) 0723.025.021; Ioan Stanita 0742.120.740; sau in contul RO56BRDE441SV76895274410 titular cont Stanita Ioan,cu mentiunea: Cupa Lauda Editia a 6-a si numele echipei. Premiile sunt valabile pentru 30 echipe inscrise. In cazul contrar, premiile se recalculeaza.
18. In cazul retragerii din orice motiv, taxa este NERETURNABILA, echipa respectiva va fi nevoita sa-si gaseasca singura inlocuitor

LISTA INSCRISI
1. A.C.A.B FISHING : Alexandru Drugă + Mihai Corcoz + Dragos BILUTA Dragos Grivei- achitat integral
2. Marian Mirea + partener
3. CarpStar Fishing : Dan Neaga + Cristian Petcu - achitat avans
4. LAUDA 2: Vasilescu Matei + Paul Rebega + Alexandru Marian Matache - achitat integral
5. LAUDA 3: Marius Gostin Marius + Silviu Stoian + Amzuta Viorel - achitat integral
6. M&D One Fish : Marius Alexandru + Tapalan Ovidiu Dan - achitat integral
7.Green Lake: Marius Ciprian+ Viorel Crivat + Romeo Cojocaru - achitat avans
8. Ciobanu Florin + parteneri - achitat avans
9. Marius Calitescu + Catalin Buzea- achitat avans
10. TNT Baits: Stircu Razvan + Doar Stefan + Ilia Ivanov - achitat avans
11. FSM Carp Team: Mihai Alexandru Filip + Sergiuu Filip + Mihailescu Alin achitat integral
12.Ginel Matei + Dobre Catalin + Manolache Nicolae - achitat avans
13.DUNĂREA Carp Team: Ionel Marin, Popa Florin , Bodarlau Adrian - achitat avans
14. Natural Fishing Team: Alexandru Nicu + Dumitru Dan + Nicolae Marin - achitat avans
15. Bogdan Secara + Mihai Alexandru - achitat avans
16. Star Fish Black Mix : Razvan Black + Silviu Toma - achitat avans
17. CNP Team: Nicu Strimbu + Ciobanu Petrica + Ciprian Murariu - achitat avans
18. Andrei Cristian Dumitrescu + Andrei Teodorescu + Pestereu Cristian -achitat avans
19. Simion Mihaita + Mihaila Ionut Daniel + Mihai Slav + achitat avans
20. Elit Baits: Florea Zis Bulucea + Zahariuc Cristian + Zahariuc Adrian - achitat integral
21. Pescar Hoinar : Mihai Ion - achitat avans
22. Aftenii Daniel + Ionescu Catalin + Cristian Andrei + achitat avans
23. Petrescu Iohan + Broasca + Daniel - achitat avans
24. Daniel Popa + Marius Velicu - achitat avans
25. Mahera Mihai + Aldo Viorel Ivan - achitat integral
26. CARP ZONE: Onija Ionel + Sandu Podaru + Mihai Sava - achitat integral
27. VLH CARP TEAM-Liviu Anghel + Valentin Haritonov + Valentin Panait - achitat avans
28.
29. Vlad Alexandru Arghir + parteneri - achitat avans
30. Mistic Carp Team: Spiru Gagu + Chicheanu Cristian + Mihai - achitat avans


Ultima oară modificat de stanita ioan pe Lun Iul 03, 2017 8:20 am, modificat de 17 ori în total.



Lun Apr 10, 2017 10:30 am
Raportează acest mesaj
Profil

Membru din: Mar Iul 28, 2015 2:26 pm
Mesaje: 1
Răspuns cu citat
Mesaj Re: CUPA "LAUDA" ED. VI 7-9 IULIE 2017 @ MAGURA 9
Ce rost mai au sectoarele daca premiile sunt la general ?


Mar Apr 11, 2017 9:37 am
Raportează acest mesaj
Profil

Membru din: Lun Aug 03, 2015 8:25 am
Mesaje: 71
Răspuns cu citat
Mesaj Re: CUPA "LAUDA" ED. VI 7-9 IULIE 2017 @ MAGURA 9
Ca sa echilibreze intrecerea. Astfel fiecare sector/zona a baltii isi va trimite pe podium cea mai buna echipa, iar pontoanele care in teorie sunt mai productive se vor "duela" intre ele, eliminand astfel mitul "capului de stand".
Daca premiile erau la general exista posibilitatea ( teoretic vorbind) ca pe podium sa se gaseasca trei din pontoanele P1, P2, P7, P20, P21, P36, P35...repet teoretic..... si astfel restul baltii era doar spectator. Astfel ele se vor bate intre ele si doar cel mai bun va merge pe podium.
Este acelasi concept ca si la concursurile de pe alte balti cu renume ( mv 2; peris...) cu mentiunea ca acolo uneori este calitate+ cantitate, insa tot pe 2-3 sectoare cu premii la general


Mar Apr 11, 2017 9:58 am
Raportează acest mesaj
Profil

Membru din: Lun Aug 03, 2015 8:25 am
Mesaje: 71
Răspuns cu citat
Mesaj Re: CUPA "LAUDA" ED. VI 7-9 IULIE 2017 @ MAGURA 9
Urmare a discutiilor pe care le-am avut cu mai multi pescari in ceea ce priveste spatiul liber dintre sectoare ( cele 5 standuri) dar si pentru a limita " pierderile" cauzate de neocuparea acestora, am decis urmatoarele: vor ramne decat 3 standuri libere intre sectoare iar sumele provenite din introducerea in competitie a inca 4 standuri, vor intra in grila de premiere. Astefel premiile se modifica dupa cum urmeaza:
Locul 1 - 4000 lei + cupe
Locul 2 - 3000 lei + cupe
Locul 3 - 2000 lei + cupe
CMMC - Voucher 750 lei + cupe
Restul formatului ramane acelasi.
Avem rugamintea catre cei care si-au manifestat interesul de participare la acest concurs, sa confirme sau sa infirme prezenta lor in continuare.
Va multumim


Joi Apr 27, 2017 9:15 am
Raportează acest mesaj
Profil

Membru din: Lun Aug 03, 2015 8:25 am
Mesaje: 71
Răspuns cu citat
Mesaj Re: CUPA "LAUDA" ED. VI 7-9 IULIE 2017 @ MAGURA 9
9 locuri Libere !


Mie Mai 17, 2017 9:44 am
Raportează acest mesaj
Profil

Membru din: Lun Aug 03, 2015 8:25 am
Mesaje: 71
Răspuns cu citat
Mesaj Re: CUPA "LAUDA" ED. VI 7-9 IULIE 2017 @ MAGURA 9
8 locuri libere !


Mie Mai 24, 2017 8:57 am
Raportează acest mesaj
Profil

Membru din: Lun Aug 03, 2015 8:25 am
Mesaje: 71
Răspuns cu citat
Mesaj Re: CUPA "LAUDA" ED. VI 7-9 IULIE 2017 @ MAGURA 9
6 locuri libere !


Lun Mai 29, 2017 8:55 am
Raportează acest mesaj
Profil

Membru din: Lun Aug 03, 2015 8:25 am
Mesaje: 71
Răspuns cu citat
Mesaj Re: CUPA "LAUDA" ED. VI 7-9 IULIE 2017 @ MAGURA 9
4 locuri libere !


Mie Mai 31, 2017 2:19 pm
Raportează acest mesaj
Profil

Membru din: Lun Aug 03, 2015 8:25 am
Mesaje: 71
Răspuns cu citat
Mesaj Re: CUPA "LAUDA" ED. VI 7-9 IULIE 2017 @ MAGURA 9
3 LOCURI LIBERE !


Vin Iun 02, 2017 2:19 pm
Raportează acest mesaj
Profil

Membru din: Lun Aug 03, 2015 8:25 am
Mesaje: 71
Răspuns cu citat
Mesaj Re: CUPA "LAUDA" ED. VI 7-9 IULIE 2017 @ MAGURA 9
UN LOC LIBER !


Ultima oară modificat de stanita ioan pe Lun Iun 26, 2017 9:02 am, modificat 1 dată în total.



Lun Iun 05, 2017 12:56 pm
Raportează acest mesaj
Profil
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 11 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Translation/Traducere: phpBB România