Acum este Joi Mar 28, 2024 9:48 pm



Răspunde la subiect  [ 31 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
 Partide pescuit 2012 
Autor Mesaj

Membru din: Lun Apr 30, 2012 2:16 pm
Mesaje: 1
Răspuns cu citat
Mesaj Re: Partide pescuit 2012
Salut as dori sa stiu si eu daca este deschisa balta pe 04 06 2012 LUNI de RUSALII.Multumesc!


Este deschisa ......


Joi Mai 31, 2012 8:15 pm
Raportează acest mesaj
Profil
Administratorul site-ului

Membru din: Joi Mar 10, 2011 1:49 pm
Mesaje: 571
Răspuns cu citat
Mesaj Re: Partide pescuit 2012
mariusica38 scrie:
Salut as dori sa stiu si eu daca este deschisa balta pe 04 06 2012 LUNI de RUSALII.Multumesc!


Este deschisa ......



Rugaminte, o rezervare inainte mai sunt doar cateva pontoane .......


Dum Iun 03, 2012 11:37 am
Raportează acest mesaj
Profil

Membru din: Dum Mar 25, 2012 1:00 pm
Mesaje: 3
Răspuns cu citat
Mesaj Re: Partide pescuit 2012
Am incheiat o super partida de pescuit pe pontonul 23. Am prins o super vreme si 10 pesti cam 45 kg.


Dum Iun 03, 2012 7:08 pm
Raportează acest mesaj
Profil
Administratorul site-ului

Membru din: Joi Mar 10, 2011 1:49 pm
Mesaje: 571
Răspuns cu citat
Mesaj Re: Partide pescuit 2012
O partida reusita la pontonul 33, cu dureri de mana de la nadit cu cobra si cu multe exemplare si driluri ....Cateva poze de la cel in cauza, poate ne va da mai multe amanunte privitor la nada, strategie, etc...


Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.


Vin Iun 08, 2012 7:56 am
Raportează acest mesaj
Profil

Membru din: Lun Iul 16, 2012 12:32 pm
Mesaje: 4
Răspuns cu citat
Mesaj Re: Partide pescuit 2012
Inca cateva poze !!


Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.


Joi Iul 19, 2012 11:12 am
Raportează acest mesaj
Profil
Administratorul site-ului

Membru din: Joi Mar 10, 2011 1:49 pm
Mesaje: 571
Răspuns cu citat
Mesaj Re: Partide pescuit 2012
PanzeR scrie:
Fişiere ataşate:
DSCN0027.JPG
Fişiere ataşate:
DSCN0027.JPG
Partida Pescuit 14.07 - 15.07.2012

Am ajuns pe balta Sambata in jurul orei 19.30,am ocupat pontoanele 11 si 12, si sa zicem ca de pescuit am inceput in jurul orei 20.30. Si la vreo 40 de minute dupa prima lansare preitenul meu a scos pe mal prima salonta in jurul a 4kg. Ne-am apucat de baut care o bere care un vin am mai savurat o cafea, o tigara pana pe la miezul noptii nu a mai aprut nimic. In jurul orei 01 am reusit sa scot pe maal un crap la vreo 4-5 kg, dupa care nimic special pana dimineata, doar somn iepuresc bazait de tantari si cate un zgomot anemic prin senzori.
E incepand cu ora 08 - 08.30 pana in jurul orei 15.30 a inceput crapul sa manance, prietenul meu aducand pe mal inca 3 crapi din care unu in jurul a 5-6 kg iar in ce ma priveste pe mine am reusit sa scot 10 bucati printre care si o salonta de 7,5 kg. Au mai fost 3 driluri frumoase insa din cauza grabei si a oboselii am reusit sa ii aduc doar pana la ponton fara a ii baga in minciog. Ca momeala am folosit boilies de la magic bait cu diferite arome si boiliesuri tari cu pop-up, pe monturi fir de par cu plumb pierdut. Per total sa zicem ca in 2 am reusit sa aducem pe mal in jurul a 50 de kg de peste, si ca inchei ..... A fost o partida super reusita, si cu siguranta vom mai reveni cu placere pe aceasta balta.

Atasat putet vedea cateva poze cu unele capturi.

Felicitari managementului acestei balti !!!!!



Salutareee baietii, multumesc pentru descrierea partidei, dar trebuie sa va atentionez....foarte serios : NICIODATA PESTELE LA POZA NU SE APUCAAAA CU MANA LA BRANHII (OPERCULI) SUNT MARI SANSE CA ACEL PESTE SA-L GASESC MORT ! ! ! ! :twisted: :twisted: :twisted:


Vin Iul 20, 2012 9:33 am
Raportează acest mesaj
Profil
Administratorul site-ului

Membru din: Joi Mar 10, 2011 1:49 pm
Mesaje: 571
Răspuns cu citat
Mesaj Re: Partide pescuit 2012
Incep prin a-i multumi lui Alexandru Bran pentru amabilitatea de a ne transmite cateva randuri vis-a-vis de partida de 24 ore desfasurata pe Magura 9. Povestea suna asa:

" Salut Stefan


sunt Alex Brad,am stat de marti seara pana miercuri seara pe ponton 3, si ti-am promis poze daca prind ceva notabil, asa ca am rugamintea daca vrei sa postezi pe site si pe forum, am realizat un album pe facebook ( Alexandru Brad - daca ii dai cautare ) unde am pus cateva poze din timpul partidei .

Ca si capturi au fost :
- 2 teni unul la 5 altul la 6 kg
- 1 buc. 9 kg
- 1 buc, 11 kg noaptea la 3:50
- 1 buc. de 13 kg ziua la 16.10 - la ultima lanseta, lasata pentru a fi stransa pe rodpod.


+ 6,7 buc, intre 5 - 8 kg
+ foarte multi intre 1,5 kg si 4 kg.

Momeli utilizate :
- bile tari + solubile competition proaspete de la Gheran de 20 mm cu pasta, si uneori chiar cate 2 pe carlig Mugga de 2 si 4, am utilizat si snowman cu pop-up-uri tot de la Gheran, sau jumatate de bila tare cu jumatate de pop-up gen ghinda.
- Cel de 13 kg a venit pe o solubila de 20 imbracata in pasta tot de la Gheran ,aproape pana la o dimensiune de aprox.35 mm ( deci foarte mare ), cu 3 bile solubile pe meltex dedesubt, si trasatura a venit la aprox. 30 de minute de la lansare.
- Mentionez ca toate bilele le-am luat direct de la Mircica Gheran, proaspete , nu de pe raftul vreunui magazin.
- de nadit am dat cu cobra, culmea.... o punga de Squid & Black Peper de la Dynamite si o punga de Source care le aveam in cutia cu momeli din toamna nedesfacute, nefolosite. Nadirea a fost la o distanta de 2/3 din totalul latimii baltii, iar cel de 13 kg a venit pe directia stalpului rosu din stanga, dinspre ponton 4.

Total kg - in jur de 87, la fiecare cantar am scazut 1 kg salteaua de primire.

Stima,
Alex Brad "

Felicitari pentru partida si te asteptam ori de cate ori ai timp pentru relaxare............


Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.


Vin Iul 20, 2012 9:35 am
Raportează acest mesaj
Profil

Membru din: Mar Iul 31, 2012 3:25 pm
Mesaje: 3
Răspuns cu citat
Mesaj Re: Partide pescuit 2012
Salut Bogdan,

Ne plac pozele de la prima ta partida pe Magura.

Noi sambata revenim pe balta. Unii la concurs, Stefan cu Ileana si alti doi colegi vin si sambata si duminica cate 12 ore pe pontoanele 10 si 11.

Ne-am bucura dca vii si tu.

Plus ca noi nu mai avem mincioace :lol:

hert scrie:
salutare,

incepind cu week-end-ul trecut, ma alatur si eu pescarilor care au avut sansa sa pescuiasca pe aceasta mult laudata balta. si tot de week-endul trecut devin si eu un laudator al ei si totodata un sustinator.

asadar, am inceput partida vineri 30 Martie, ora 19.00 (pe o ploaie strasnica) si am incheiat-o smbata ora 17.30 (la 15.00 am scos lansetele din apa) - pe un vant de mi-a dat rodpod-ul in apa cu tot cu lansete. stiu, de vina e calitatea rodpod-ului dar altul nu am in acest moment.

desi conditiile meteo s-au impotrivit cat au putut, tot am reusit sa aduc pe saltea doi mustaciosi de 4.750 g fiecare - daca nu era unul romanesc si unul salonta, as fi crezut ca am prins acelasi peste de doua ori avind in vedere greutatea identica. bine, unul dintre ei a fost prins de prietena mea care mi-a facut o mare surpriza descurcindu-se singura in dril, minciog si pus pe saltea - eu fiind plecat pana in parcare.

am pescuit pe pontonul 33, am nadit constant cu 5-6 bulgari la fiecare 3-4 ore si cu cate o mana de bile la acelasi interval. pestii au intrat la ora 6.30 si 10.30, ambii la plastice in dip de capsuna. pe la ora doua noaptea am parcat unul - parea destul de imbracat - in gardul care am inteles ca se afla aproape de malul de vis-a vis.

si doua poze:


Lun Aug 20, 2012 9:45 pm
Raportează acest mesaj
Profil
Administratorul site-ului

Membru din: Joi Mar 10, 2011 1:49 pm
Mesaje: 571
Răspuns cu citat
Mesaj Re: Partide pescuit 2012
Un overten la Ponton 7....


Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.


Mie Aug 22, 2012 11:20 am
Raportează acest mesaj
Profil

Membru din: Dum Mar 25, 2012 1:00 pm
Mesaje: 3
Răspuns cu citat
Mesaj Re: Partide pescuit 2012
Cum este balta, s-a dezghetat?


Mie Feb 06, 2013 7:06 pm
Raportează acest mesaj
Profil
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 31 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


Puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Translation/Traducere: phpBB România