Acum este Joi Mar 28, 2024 11:46 pm



Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
 O partida de pescuit reusita - 36 ore - 20-21 Iunie 2013 
Autor Mesaj

Membru din: Lun Iul 16, 2012 12:32 pm
Mesaje: 4
Răspuns cu citat
Mesaj O partida de pescuit reusita - 36 ore - 20-21 Iunie 2013
S-a pescuit in echipa de 2, cu 4 lansete pe o durata de 36 de ore. Partida a inceput timid, insa la 4-5 ore dupa prima nadire am inceput sa aducem pe saltea vreo 3-4 crapi intre 2 si 4 kg. Partea frumoasa a partidei a venit abia dupa a doua nadire, reusind sa aducem pe salteaua de primire 2 slonte si 2 crapi comuni cu greutati intre 5 si 7,5 kg ..... Am continuat cu nadirea si rezultatul nu s-a lasat asteptat, venind cu 2 crapi comuni aproape identici, unul de 8,155 si unul de 8,200 Kg. Partida a mai continuat cu inca 2 sau 3 capturi pana in 3 kg si incheindu-se cu un crap comun la 1,5 - 2 kg si cateva trasaturi dar la care nici eu nici partenerul meu nu am reusit sa aducem pe saltea clientul de la capatul celalat al firului.
Insa drill-ul partidei a fost in momentul in care am avut 2 trasaturi simultane, reusind sa aducem pe saltea o salonta si un crap comun cu greutati intre 5 si 6,5 Kg (noroc ca au fost 2 mincioguri).

Tinem sa multumim Berii Ciucas ce ne-a ajutat sa nu ne dezhidratam, si nu in ultimul rand Administratiei Magura 9 care fac tot posibilul ca noi sa avem parte de astfel de partide de pescuit.

Atasam si unele poze.


Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.


Joi Iul 04, 2013 10:23 am
Raportează acest mesaj
Profil
Administratorul site-ului

Membru din: Joi Mar 10, 2011 1:49 pm
Mesaje: 571
Răspuns cu citat
Mesaj Re: O partida de pescuit reusita - 36 ore - 20-21 Iunie 201
Felicitari baieti .... ! O partida reusita ! :D :D :D


Joi Iul 04, 2013 3:01 pm
Raportează acest mesaj
Profil
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 2 mesaje ] 

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Translation/Traducere: phpBB România