Acum este Joi Mar 28, 2024 10:48 pm



Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
 Un Comun de 13,0 Kg - Cea mai buna partida de pe Magura 
Autor Mesaj

Membru din: Lun Iul 16, 2012 12:32 pm
Mesaje: 4
Răspuns cu citat
Mesaj Un Comun de 13,0 Kg - Cea mai buna partida de pe Magura
Pe scurt .... impreuna cu Alex am avut parte de cea mai tare partida de pescuit de pana acum ....

Am ajuns pe balta sambata 27.09.2013 in jurul orei 6 AM pregatiti sa pescuit pt 36 de ore (nada de toate tipurile si nelipsitele racoritoare bere, vin si tuica pt fiert, si o palincuta pt incalzire caci sambata spre duminica am avut parte de un frig de aplaudau dintii in gurile noastre ).
Partida a inceput timid, sambata pe zi reusind sa aducem pe saltea doar un ten de 4 kg si un comun de 6 kg. Insa dupa o nadire intensiva si odata cu venirea serii am inceput sa aducem pe saltea un comun de 7 kg si un ten de 10kg, iar peste noapte am mai reusit sa aducem 2 crapi comuni unul de 7,5 kg si unul de 4-5kg.
Recitalul a inceput Duminica ora 7.00 AM cu un comun de 8,7 kg continuand cu mai multe capturi cu greutati intre 4 si 8 kg, urmand ca in jurul orei 11 AM sa aducem pe saltea un crap de 10,2 kg.
Captura partidei a venit in jur de 12,30 Am reusind sa aducem pe saltea un comun de 13,00 Kg .... suerb exemplar.

Capturi: Crap comun 13,00 kg / Crap comun 10,2 kg / Ten 10 kg/ Crap comun 8,7 kg si multi alti crapi si teni cu greutati cuprinse intre 4 kg si 8 kg

Multumim administratiei pentru efortul depus ca noi sa avem parte de o asemenea partida.

PS: As dori un numar de telefon sau o persoana de contact cu care as putea sa discut pt un abonament gold pt anul 2014.


Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.


Lun Sep 30, 2013 9:30 am
Raportează acest mesaj
Profil

Membru din: Lun Iul 16, 2012 12:32 pm
Mesaje: 4
Răspuns cu citat
Mesaj Par II - Un Comun de 13,0 Kg - Cea mai buna partida de pe Ma
Inca cateva poze


Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.


Lun Sep 30, 2013 9:33 am
Raportează acest mesaj
Profil

Membru din: Sâm Apr 06, 2013 7:14 pm
Mesaje: 11
Localitate: Bucuresti
Răspuns cu citat
Mesaj Re: Un Comun de 13,0 Kg - Cea mai buna partida de pe Magura
sarcu ce ranit e asta micu' :(


Vin Mar 07, 2014 8:52 am
Raportează acest mesaj
Profil
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 3 mesaje ] 

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Translation/Traducere: phpBB România